اجرای طرح ملی کنترل فشار خون در کیش

:: کد خبر : 14904 :: نویسنده: :: تاریخ انتشار :

اجرای طرح ملی کنترل فشار خون در کیش : رئیس مرکز توسعه سلامت کیش از اجرای طرح ملی کنترل فشار خون از ۲۷ اردیبهشت در جزیره کیش خبر داد.

 

اجرای طرح ملی کنترل فشار خون در کیش

دكتر محمدرضا رضانيا شناسایی افراد مبتلا به فشار خون، افزایش آگاهی عموم و درمان به موقع را مهمترین اهداف اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشار خون بالا برشمرد.

وی گفت: این طرح یک حرکت بزرگ و عمومی در سطح کشور است، و علاوه بر اهمیت ارتقای سطح سلامت افراد جامعه، کنترل فشارخون برای نظام سلامت کشور، صرفه اقتصادی نیز به همراه دارد.

دكتر رضانيا کنترل فشارخون بالا را عامل مهمی در پیشگیری از بروز بیماری های جسمانی مانند سکته های قلبی و مغزی و نارسایی های کلیوی در آینده عنوان کرد.

به گفته وی در اجرای طرح ملی کنترل فشار خون در کیش که فشار خون حداقل ۵۰ درصد از جمعیت ۳۰ سال و بالاتر به علاوه بیماران کلیوی و مادران باردار اندازه گیری، ثبت و ارزیابی می شود، افرادی که فشار خون بالا داشته باشند برای دریافت خدمات سلامت به مراکز درمانی ارجاع داده می شوند.

دکتر رضانیا با اشاره به اینکه فشار خون بالا تهدید کننده اصلی سلامتی انسان است، افزود: فرد مبتلا به فشارخون بالا در صورت عدم درمان و استفاده از داروی مناسب ، به بیماری های دیگری مبتلا می شود که ممکن است جان فرد را به خطر اندازد. از طرفی، هزینه های بسیار زیادی برای نظام سلامت، بیمه ها و خانواده ها به همراه خواهد داشت.

رئیس مرکز توسعه سلامت کیش گفت: متاسفانه۶۰ درصد افراد مبتلا به فشار خون از بیماری خود مطلع نیستند و این موجب وخیم تر شدن وضعیت می شود.

رضانیا با تاکید بر ضرورت توجه جدی به این بیماری در خصوص اجرای موفق این طرح بزرگ گفت: اجرای طرح ملی کنترل فشار خون در کیش، با یاری تمامی همکاران ما در مرکز توسعه سلامت کیش انجام می شود و مراقبان سلامت نیز در پایگاه های سیار و ثابت با اندازه گیری و ارزیابی وضعیت فشار خون به هموطنان در جزیره کیش خدمت رسانی می کنند.

 

منبع

 

اجرای طرح ملی کنترل فشار خون در کیش