برگزاری مراسم احیای شب نوزدهم ماه رمضان در کیش

:: کد خبر : 15279 :: نویسنده: :: تاریخ انتشار :

برگزاری مراسم احیای شب نوزدهم ماه رمضان در کیش : همزمان با نخستین شب از لیالی قدر، نوای الغوث الغوث ساکنان و گردشگران در آسمان جزیره کیش طنین انداز شد.

 

برگزاری مراسم احیای شب نوزدهم ماه رمضان در کیش

جزیره کیش در شب نوزدهم ماه مبارک رمضان که مصادف است با سالروز ضربت خوردن مولی الموحدین حضرت علی (ع) رنگ ماتم به خود گرفت و مؤمنان در مساجد، حسینیه ها و تکایای جزیره به شب زنده داری لیالی قدر پرداخته و در سوگ آن امام همام اشک ماتم ریختند و سوگواری کردند.

در مراسم عزاداری لیالی قدر در کیش که با حضور جمع گسترده ای از دوستداران اهل بیت عصمت و طهارت از ساعت ۲۲ آغاز شد شرکت کنندگان با خواندن دعای جوشن کبیر و قرآن با خدای خود راز و نیاز کردند. سخنرانی در وصف شخصیت و سیره زندگی حضرت علی(ع)، منزلت شب های های قدر و مداحی ذاکران اهل ﺑﯿﺖ(ع) از دیگر بخش های مراسم شب قدر در جزیره کیش بود.

سخنران مسجد خاتم الانبیاء محمد ابراهیم انصاری لاری مدیرعامل سابق سازمان منطقه آزاد کیش بود و در خصوص فضایل اميرمومنان حضرت علی علیه السلام صحبت کرد.

دقایق پایانی برگزاری مراسم احیای شب نوزدهم ماه رمضان در کیش نیز شرکت کنندگان با بر سرنهادن قرآن کریم از پروردگار رحمان خواستند زیر سایه کتاب حق عاقبت به خیر شوند و حکومت جهانی ولی عصر (عج) برقرار شود.

 

منبع