توسعه تجارت و گردشگری کیش و غنا

:: کد خبر : 15924 :: نویسنده: :: تاریخ انتشار :

توسعه تجارت و گردشگری کیش و غنا : دبیر شورای علی مناطق آزاد غنا و مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش در زمينه توسعه تجارت و گردشگری با یکدیگر دیدار کردند.

 

توسعه تجارت و گردشگری کیش و غنا

‎دبیر شورایعالی مناطق آزاد غنا با اعلام اینکه ۲۰ درصد از مردم کشورش مسلمان هستند و از مناطق گردشگری اسلامی استقبال می کنند، گفت: جزیره کیش با جاذبه های گردشگری پیروان همه ادیان را جذب می کند.

مایکل اوکی بافا افزود: غنا ۸ منطقه آزاد تجاری و اقتصادی دارد و با سفر به مناطق آزاد موفق جهان و استفاده از تجربیات آنان قصد داریم مناطق آزاد کشورمان را توسعه دهیم.

دبیر شورایعالی مناطق آزاد غنا گفت: کشورش جزو سازمان مناطق آزاد آفریقا است.

مایکل اوکی بافا دبیر شورایعالی مناطق آزاد غنا در سفر دو روزه خود از جاذبه های تاریخی و برخی طرحهای اقتصادی و عمرانی کیش بازدید کرد و این منطقه گردشگری را مکان مناسبی برای جذب گردشر غنایی عنوان نموده و بر توسعه تجارت و گردشگری کیش و غنا تأکید کرد.

غلامحسین مظفری مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش نیز گفت: غنا یکی از کشورهای مطرح در زمینه تولید کاکائو و طلا است و سازمان منطقه آزاد کیش آمادگی دارد در زمینه بسته بندی محصولات کاکائو و شکلات و واردات طلا از غنا و ساخت مصنوعاتی از جنس طلا و صادرات مجدد آن همکاری کند.

البته طرف غنایی مشتاق بود دانشجویان کشورش در رشته های پرشکی و فنی مهندسی در دانشگاههای کیش تحصیل کنند.

مایکل اوکی بافا جمعه گذشته در تهران هم با دبیر شورای عالی مناطق آزاد و مدیر عامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی دیدار و مذاکرده کرد.

 

منبع