نرخ نامه جدید حمل و نقل عمومی در کیش

:: کد خبر : 21197 :: نویسنده: :: تاریخ انتشار :

نرخ نامه جدید حمل و نقل عمومی در کیش : در نشست خبری مدیر حمل و نقل عمومی کیش تغییرات در محاسبه نرخ جدید کرایه تاکسی های خطی و تلفنی اعلام شد.

 

نرخ نامه جدید حمل و نقل عمومی در کیش

نرخ نامه جدید حمل و نقل عمومی در کیش ، کرایه تاکسی کیش

ناصر مغاری مدیر حمل و نقل عمومی جزیره، در خصوص نرخ جدید ناوگان حمل و نقل گفت: پس از تهیه نرخ نامه جدید حمل و نقل عمومی در کیش  و ارسال به شورای شهر کیش ، بررسی‌های لازم انجام شد ، به تأیید شورای شهر رسید و در اختیار شورای ترافیک قرار گرفت و طی سه جلسه بررسی‌ ، گزارش را جهت تأیید نهایی به مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش ارسال کردیم؛ که پس از بررسی های مجدد، اصلاح طرح و اعمال نکات از سوی مدیرعامل سازمان، نرخ های جدید تأیید و برای اجرا به شرکت حمل و نقل ابلاغ شد.

ناصر مغاری مدیر حمل و نقل عمومی کیش عنوان کرد: به دلیل تعدد مسیرها و امکان به اشتباه افتادن مسافران برای شناخت مسیر، جدول نرخنامه ۴۴ مسیر را بر روی تاکسی مترهای وسایط حمل و نقل عمومی کیش به روزرسانی کردیم که از هفته گذشته به صورت آزمایشی به اجرا در آمد و رانندگان از این پس موظف به خدمات رسانی با نرخ‌های تایید شده هستند.

مدیر حمل و نقل عمومی کیش افزود: نرخ کرایه تاکسی‌های سفید کیش از محاسبه منطقه‌ای به پیمایشی تغییر یافت که براساس پیمایش مسیر نرخ ها در نظر گرفته می‌شود؛همچنین نقاط مختلف جزیره براساس GPS و کیلومتر علامت گذاری و ۴۴ مسیر برای نرخ بندی در نظر گرفته شده است.

مغاری با تشریح نرخ های مصوب شده اظهار داشت: ورودی داخل شهری تاکسی های سفید با مبلغ ۷هزارو۵۰۰ تومان و افزایش ۷۷۵ تومان به ازاء هرکیلومتر تا مسافت ۷ کیلومتر در نظر گرفته شده است که از۷ کیلومتر به بعد با مبلغ ۸۸۵ تومان محاسبه می شود.

وی ورودی نرخ مسیر فرودگاه را ۱۹ هزار و۵۰۰ تومان عنوان کرد که برای سواحل غربی جزیره ازکشتی یونانی تا پارک آبی ۲۴ هزار تومان محاسبه خواهد شد.

مدیر حمل و نقل عمومی کیش با بیان اینکه مسیر تاکسی های خطی کیش از صفین تا مرجان به ۵ ایستگاه تقسیم شده است گفت: نرخ قبلی این تاکسی ها از ابتدا تا انتهای مسیر با مبلغ ۲۵۰۰ شروع و به مبلغ ۴۵۰۰ تومان ختم می شد گفت: در نرخ بندی جدید این مبالغ از ابتدای مسیر از ۳۵۰۰ آغاز و به ۵۵۰۰ ختم می شود که بسته به مسافت، به مبلغ ورودی ۵۰۰ تومان تا هر ایستگاه اضافه می شود.

ناصر مغاری مدیر حمل و نقل عمومی کیش همچنین از راه اندازی تاکسی اینترنتی کیش از ابتدای سال آینده خبر داد.

گفتنی است مجموع تاکسی های خطی (زرد) و تلفنی (سفید) فعال در جزیره کیش ۶۸۹ دستگاه و مینی بوس هایی که به کیشوندان و گردشگران سرتاسر جزیره خدمت رسانی می کنند نیز ۷۹ دستگاه اعلام شد.

 

کیشوندان و گردشگران ، می توانند از طریق تماس با سامانه ۱۴۱ و شماره ۴۴۴۲۰۰۸۶-۰۷۶ نظرات ، شکایات، پیشنهادات و انتقادات خود را در کمترین زمان ممکن به مسئولان مدیریت حمل و نقل عمومی کیش منتقل سازند.

 

منبع

 

 

 

 
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *