کارگاه داستان نویسی در کیش

:: نویسنده: :: تاریخ انتشار :

کارگاه داستان نویسی در کیش

کارگاه داستان نویسی در فرهنگسرای میلاد کیش

با حضور استاد ابراهیم حسن بیگی

 

کارگاه داستان نویسی در کیش

 

زمان: دوشنبه هر هفته از ساعت ۱۸ تا ۲۰

مکان : جزیره زیبای کیش، فرهنگسرای میلاد کیش

 

برای پیدا کردن ریشه داستان و داستان نویسی باید به گذشته بازگشت. در گذشته داستان های بسیاری را در چارچوب حکایت های گلستان یا مثنوی بوستان بیان شده است. اما امروزه داستان هایی بسیاری از نظر نوع ساختار و چه از نظر ظاهر و محتوا با قصه ها و افسانه ها وجود دارد که نمی توان داستان مدرن را با داشتن تمام این تفاوت ها قالبی جدا از گذشته دانست.  برای اینکه داستانی را بنویسیم ، باید راه و روش داستان نویسی را بلد باشیم. لازمه نوشتن یک داستان خوب یادگیری اصول داستان نویسی است.

داستان (Story) ایجاد کردن شخصیت های تخیلی و توضیح دادن روابط آن شخصیت ها، و رو به رو شدن داستان با رویدادها و حوادث، از تجربیات خلاقانه یک نویسنده است. داستان برای ایجاد شدن و کامل شدن نیاز به زمانی دارد و نویسنده داستان در نوشتن نباید عجله کند. زیرا فکری که به ذهن نویسنده می رسد باید در ذهن باقی بماند تا در مورد آن مطالعه کند. برای ساختار داستان باید مراحل ، موضوع یابی ، محتوای داستان، طراحی داستان ، رشد و پرداخت داستان را باید گذراند.

کارگاه داستان نویسی در کیش با حضور استاد ابراهیم حسن بیگی عصر روزهای دوشنبه در فرهنگسرای میلاد کیش برگزار می شود. در این دوره آموزشی از استاد ابراهیم حسن بیگی دعوت شده است در قالب دوره های منظم آموزشی و با بودجه بندی دروس، اصول و فنون نویسندگی و داستان نویسی از مرحله مقدماتی تا پیشرفته را آموزش دهد.

ابراهیم حسن بیگی نویسنده پس از انقلاب اسلامی ایران که با نوشتن رمان‌هایی مانند اشکانه، ریشه در اعماق، نشانه‌های صبح و معمای مسیح در حوزه دفاع مقدس و رمان‌های محمد (که به بیش از پنج زبان ترجمه شده‌است)، قدیس (که یکی از آثار پرفروش اوست) سال‌های بنفش و رمان شب ناسور در حوزه انقلاب و دین شناخته می‌شود.

بیش از ۱۱۴ جلد کتاب رمان. داستان کوتاه و داستان کودک و نوجوان از او منتشر شده‌است. وی هم‌اکنون عضو هیئت مؤسس انجمن قلم ایران و عضو هیئت امنا و هیئت مدیره بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان است.