کاشت پنج و نیم میلیون بوته گل در جزیره کیش

:: کد خبر : 26356 :: نویسنده: :: تاریخ انتشار :

 کاشت پنج و نیم میلیون بوته گل در جزیره کیش  : جزیره کیش، امسال هم با کاشت پنج و نیم میلیون بوته گل فصلی زودتر از دیگر شهر‌های کشور به استقبال بهار رفته است.

 

 کاشت پنج و نیم میلیون بوته گل در جزیره کیش

کارشناس فضای سبز شرکت عمران آب و خدمات کیش با اشاره به اینکه مساحت فضای سبز در کیش ۵۸۰ هکتار است، گفت: سرانه فضای سبز در کیش به ازای هر نفر ۱۵۰ متر مربع است و این مقدار ۶ برابر استاندارد جهانی و ۹ برابر میانگین کشوری است.

برخوردار با بیان اینکه کاشت گل و نهال و توسعه فضای سبز در زیبا سازی شهری و ارتقای سلامت روحی و نشاط اجتماعی تاثیر بسزایی دارد افزود: گل کاری میادین و خیابان‌های کیش از اول مهر آغاز شده و تاکنون ۵ میلیون بوته گل در کیش کاشته شده است.

وی افزود: انواع گل‌های کاشته شده در فضای سبز کیش شامل پریوش، آهار، رعنا، کوکب، همیشه بهار، اطلسی، شمعدانی، و آلیسوم هستند که این گل‌ها تا اواخر اردیبهشت مهمان کیش هستند.

کارشناس فضای سبز شرکت عمران آب و خدمات کیش گفت: علاوه بر گل کاری از ابتدای امسال سی و هشت هکتار درختکاری شامل درختان نخل، تیبی تیا، کردیا، جاتروفا، کنوکارپوس و درختچه شامل شمشاد اهوازی و کاغذی به فضای سبز کیش افزوده شده است.

برخودار با اشاره به اینکه درخت نخل با آب و هوای کیش سازگاری مناسبی دارد افزود: از سال‌های گذشته تا کنون ۶ هزار نفر نخل در کیش کاشته شده و با برنامه ریزی‌های انجام شده کاشت ۴۰۰ نفر نخل در محور پارک طلوع تا غروب کیش در دستور کار قرار گرفته است.

 

 

منبع

 
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *