اعمال محدوديت های كرونايی در جزيره كيش

:: کد خبر : 27813 :: نویسنده: :: تاریخ انتشار :

اعمال محدوديت های كرونايی در جزيره كيش : به گفته سخنگوی شورای سلامت کیش ، با آغاز موج پنجم شیوع کرونا در کشور، ۹ مصوبه جدید برای جدیت در رعایت ضوابط بهداشتی و دستورالعمل‌های بهداشتی در جزیره کیش در نظر گرفته شد.

 

اعمال محدوديت هاي كرونايي در جزيره كيش

دكتر رضانيا با اشاره به مصوبات جدید ستاد مقابله با کرونا ، افزود: مقرر شد دورکاری کارکنان ادارات، نهاد‌ها سازمان‌ها، شرکتها، بانک‌ها و بیمه‌ها در واحد‌های با خدمات غیر ضروری به شكل دو سوم و در واحد‌های ضروری با پنجاه درصد و با اولویت به بیماران زمینه‌ای و زنان باردار با تایید مدیر مربوطه تا اطلاع ثانوی برقرار شود.

وی گفت: یگان‌های نظامی و انتظامی و امنیتی مراکز بهداشتی و درمانی دستگاه‌های امدادی از این مصوبه مستثنی هستند.

دكتر رضانيا افزود: مقرر شد برگزاری همایش ها، نمایشگاه‌ها، مجامع و هرگونه گردهمایی تا ۲۴ تیر لغو شود و جلسات اداری حداکثر با ۱۵ نفر و رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی مجاز به برگزاری است.

وی گفت: مقرر شد موزیک زنده رستوران‌ها کافی شاپ‌ها تا ۲۴ تیر لغو شود و ساعت اتمام فعالیت این اماکن حداکثر یک بامداد است.

سخنگوی شورای سلامت کیش افزود: مقرر شد اماکن و مراکز تفریحی و گردشگری شامل جنگ‌های شبانه، کشتی‌های تفریحی، غواصی در کلوپ‌های تفریحات دریایی، سافاری، گیم نت‌ها، بولینگ، پارک دلفین ها، تم پارک کیش، پارک آبی، تفریحات مجموعه پنگوئن، پارک‌های کودک، مراکز ماساژ تا ۲۴ تیر تعطیل شود.

دکتر رضانیا گفت: مقرر شد باشگاه‌ها و سالن‌های ورزشی، پلاژ آقایان و بانوان تا ۲۴ تیر تعطیل شود.

وي افزود: ساعت کار بازار‌ها و مراکز تجاری تا تاریخ ۲۴ تیر به صورت تک شیفت از ساعت ۱۷ تا ۲۳ انجام شود.

دكتر رضانيا گفت: موسسات و کلاس‌های آموزشی علمی، فرهنگی، هنری تا ۲۴ تیر تعطیل و آموزش‌ها به صورت مجازی برگزار خواهد شد.

وي گفت: ورود خودرو‌های شخصی پلاک ملی به جزیره کیش تا اطلاع ثانوی ممنوع خواهد بود و خروج خودرو از جزیره کیش به سرزمین اصلی تابع شرایط در نظر گرفته شده در پلیس راهور است.

سخنگوی شورای سلامت كيش گفت: ظرفیت پذیرش هتل‌ها و اماکن اقامتی جزیره کیش تا اطلاع ثانوی با ۵۰ درصد ظرفیت واقعی مکان خواهد بود.

 

 

منبع

 
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *