اعمال نظارت حداکثری بر رعایت ضوابط بهداشتی در کیش

:: کد خبر : 28753 :: نویسنده: :: تاریخ انتشار :

اعمال نظارت حداکثری بر رعایت ضوابط بهداشتی در کیش : به گفته دبیر شورای سلامت کیش، نظارت های حداکثری بر رعایت ضوابط بهداشتی برای عبور از بحران اومیکرون و ارتقاسلامت کیشوندان و مسافران در این جزیره انجام می شود.

 

اعمال نظارت حداکثری بر رعایت ضوابط بهداشتی در کیش

حسین شمسیان گفت: ارتقا سلامت آحاد جامعه و رونق اقتصادی با اهتمام ویژه بر اجرای مصوبات شورای سلامت کیش از اولویت های نخست سازمان است تا با پیش‌بینی های انجام شده امسال میزبان شمار زیادی از مسافران و گردشگران در نوروز ۱۴۰۱ باشد.

وی با اشاره به شیوع سویه جدید اومیکرون یادآور شد: اطلاع رسانی گسترده با هدف آگاهی بخشی به عمومی مردم از سرعت سرایت این بیماری، تولید محتوا و انسجام همگانی و توجه به ضوابط بهداشتی از ضرورت های اقدامات پیشگیرانه از گسترش شیوع ویروس اُمیکرون در سطح جزیره کیش است.

شمسیان راد افزود: فرهنگ سازی در زمینه رعایت ضوابط بهداشتی، حفظ فاصله گذاری اجتماعی، اجتناب از دور همی ها و ایجاد امنیت روانی در جامعه در اولویت است و برای تحقق این مهم از پیشنهادات و ارائه طرح های کاربردی در مبادی ورودی فرودگاه و بندرگاه کیش استقبال می شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش بر لزوم اهمیت تکمیل فرایند واکسیناسیون تمام ساکنان این منطقه تاکید کرد و افزود: باید اطلاع‌رسانی گسترده در خصوص واکسیناسیون مردم در “نوبت های دوم و سوم” توسط دستگاه های مختلف انجام شود.

وی افزود: فراهم کردن فضای مناسب جهت ادامه و تقویت واکسیناسیون در کیش و نظارت های حداکثری بر رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی از اهمیت بالایی برخوردار است.

شمسیان با اشاره به این که فعلا در شرایط بحرانی نیستیم اما طراحی و تامین زیرساخت‌ها نیز باید در دستور کار است گفت: ایجاد بخش نقاهتگاهی توسط پروژه‌های عمرانی کیش به نسبت ۲۰درصد جمعیت کارکنان خود باید مورد توجه قرار گیرد.

وی در خصوص شرایط آموزش و پرورش و چالش‌های پیش‌آمده درخصوص برگزاری امتحانات نیز با تاکید بر دانش و توانایی رییس آموزش و پرورش کیش، اظهار داشت: تصمیم در این خصوص به شورای مدارس تفویض شده است و تصمیم این شورا با تایید شورای سلامت کیش اجرایی می شود.

دبیر شورای سلامت کیش در پایان با تاکید بر اجرایی بودن آخرین مصوبات ابلاغی از سوی شورای سلامت کیش، گفت: با حداکثر رعایت از تغییر رنگ کیش و عدم اعمال محدودیت‌ها جلوگیری می‌کنیم.

 

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *