افزایش ارسال پیامک های فیشینگ توسط مجرمان سایبری در کیش

:: کد خبر : 28768 :: نویسنده: :: تاریخ انتشار :

افزایش ارسال پیامک های فیشینگ توسط مجرمان سایبری در کیش : کلاهبرداری با پیامک‌های جعلی و لینک‌های تقلبی

 

افزایش ارسال پیامک های فیشینگ توسط مجرمان سایبری در کیش

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی کیش در خصوص شگرد جدید کلاهبرداران سایبری با ارسال پیامک جعلی به بهانه انجام امور روزمره به شهروندان هشدار داد.

سرهنگ محمدرضا رضایی افزود: کلاهبرداران با هدف جذب و ترغیب مخاطبان برای کلیک کردن روی لینک‌های جعلی، در متن پیام از عناوین جذابی نظیر واریز بسته حمایتی دولت، سبد کالا، فراموش کردن رمز اینترنتی، سامانه ثنا استفاده می‌شود.

وی گفت: با توجه به اینکه متن این دسته از پیام‌ها بسیار شبیه به متن پیامک‌های ارسالی از طرف بانک‌ها و مؤسسات اعتباری و یا سازمان‌ها و دستگاه‌های دولتی با سرشماره‌های متعدد است، باعث اعتماد بسیاری از مخاطبان شده و با درخواست اطلاعات بانکی فرد قربانی، کلاهبرداران حساب‌های بانکی آن‌ها را تخلیه می‌کنند.

سرهنگ رضایی گفت: شهروندان قبل از وارد کردن اطلاعات، نشانی سایت را استعلام کنند و یا از اپلیکیشن‌های کاربردی سایت معتبر دارای نماد اعتماد الکترونیک هستند دریافت و استفاده کنند.

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی کیش گفت: شهروندان می‌توانند آخرین و به روزترین آموزش‌های لازم درخصوص استفاده صحیح از ظرفیت‌های فضای مجازی را از طریق سایت پلیس فتا به نشانی اینترنتی cyberpolice.ir دریافت کنند.

 

منبع

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *