بهره برداری از سیستم اطفا حریق بندرگاه کیش

:: کد خبر : 31085 :: نویسنده: :: تاریخ انتشار :

بهره برداری از سیستم اطفا حریق بندرگاه کیش : سیستم اطفا حریق اسلکه های بندری تجاری و مسافری جزیره کیش همزمان با چهل و چهارمین سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی به بهره برداری رسید.

 

بهره برداری از سیستم اطفا حریق بندرگاه کیش

مدیرعامل شرکت فرودگاه و بنادر کیش گفت: سیستم اطفا حریق اسلکه های بندری تجاری و مسافری این جزیره با ۴۸۰ میلیارد ریال اعتبار احداث شده است.

عزت الله محمدی با بیان اینکه ساخت سیستم اطفا حریق اسلکه های بندری تجاری و مسافری کیش سال ۱۳۹۳ آغاز شده بود افزود: عملیات اجرایی این سیستم از ۲ سال گذشته پس از هفت سال بلا تکلیفی با تخصیص اعتبار دوباره از سر گرفته شد.

وی اضافه کرد: با اجرای این سیستم علاوه بر اسکله های بندرگاه تجاری و مسافری، ۳۸ انبار و سوله این بندر در محوطه خشکی به اطفای حریق تجهیز شده که موجب ارتقای سطح ایمنی به تمام بهره برداران شده است.

محمدی خاطر نشان کرد: برای ایجاد این سیستم عملیات مختلفی از جمله ۱۲ هزار و ۵۰۰ متر خط انتقال آب، نصب ۵۱ عدد شیر آتنش نشانی (هایدرانت اطفای حریق) در محوطه اسکله ها و انبارها، نصب ۲۱ عدد مانیتور پاشش آب و فوم در محوطه اسکله ها، نصب ۷۰ جعبه اتش نشانی اجرا شده است.

وی اضافه کرد: ساخت مخزن ۲ هزار و ۴۰۰ متر معکبی ذخیره آب اتش نشانی، نصب ۱۹۴ عدد انواع شیرالات آتش نشانی، ساخت سوله پمخانه و ۲ عدد برج اطفا حریق و نصب پمپ های تزریق فوم و آب از دیگر اقدامات انجام شده برای احداث سیستم اطفا حریق اسلکه های بندری تجاری و مسافری جزیره کیش است.

وی افزود: عملکرد این سامانه به نحوی است که پس از درک حریق توسط دتکتورها و یا پس از فشار دادن شاسی اعلام حریق، ضمن اعلام به مرکز آتش نشانی، عملیات اطفا، بسته به نوع آن به صورت خودکار آغاز به کار خواهد کرد.

سعید پورزادی سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش نیز در این مراسم بر پیگیری خرید کشتی آتش خوار تاکید کرد.

 

منبع

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *