بیست و چهارمین سمپوزیوم و نمایشگاه بین المللی فولاد در کیش

:: نویسنده: :: تاریخ انتشار :

بیست و چهارمین سمپوزیوم و نمایشگاه بین المللی فولاد در کیش

با محوریت “بررسی چالش ها و راه کارهای صنعت فولاد در دوران پسا کرونا” 

برگزارکننده: انجمن آهن و فولاد ایران

 

بیست و چهارمین سمپوزیوم و نمایشگاه بین المللی فولاد در کیش

 

زمان: ۱۰ تا ۱۲ آبان ماه ۱۴۰۱

مکان: جزیره زیبای کیش، مرکز نمایشگاه های بین المللی کیش

بیست و چهارمین سمپوزیوم و نمایشگاه بین المللی فولاد کشور با محوریت “بررسی چالش ها و راه کارهای صنعت فولاد در دوران پسا کرونا” از ۱۰ تا ۱۲ آبان ماه امسال در فضایی به مساحت ۱۹ هزار متر مربع با حضور بیش از۲۷۰ شرکت داخلی و خارجی از جمله، “هند، چین، ژاپن، روسیه و ایتالیا” در جزیره کیش برگزار می شود.
ايجاد زمینه مساعد ارتباط و گردهمايی محققان و متخصصان و ارائه آخرين دستاوردهای تحقیقاتی مربوط به حوزه های مختلف تولید و کاربرد فولاد و ارتقای سطح دانش فنی در زمینه هاي مختلف فولاد کشور از اهداف اصلی این نمایشگاه است.
همچنین ايجاد زمینه مشارکت بیشتر کارشناسان فولاد در فعالیت های علمی و تحقیقاتی، جمع آوری و مستندسازی تحقیقات انجام شده و اطلاع رسانی حوزه های مختلف فولاد از دیگر اهداف برگزاری این رویداد محسوب می شود.
فولاد خوزستان، مجتمع فولاد مبارکه، ذوب آهن اصفهان، تهیه و تولید مواد معدنی ایران، شرکت فولاد آلیاژی ایران، سنگ آهن مرکزی ایران، گروه گسترش سرمایه گذاری بین المللی ارزش، گروه سرمایه گذاری و صنعتی آیرن دیرد، فراطرح فولاد و گروه صنعتی ایران ترانسفو، حامیان بیست و چهارمین این دوره از این نمایشگاه هستند.
در طول برگزاری بیست و چهارمین نمایشگاه صنعت فولاد کشور، موضوعات مختلفی در زمینه راه كارهای تولید فولاد سبز، نحوه جايگزينی فناوری تولید فولاد سبز با امكانات فعلی، دانش فنی، تجهیزات مورد نیاز و آموزش کارکنان در فرايند تولید فولاد سبز، نقش تولید فولاد سبز در کاهش هزينه های تولید و افزايش راندمان، نقش تولید فولاد سبز در سلامتی کارکنان، حفظ محیط زيست، کاهش مصرف آب، کاهش گازهای گلخانه ای و مصرف انرژی، نحوه استفاده از H2 به جای سوخت های فسیلی در تولید فولاد سبز، تجهیزات در زنجیره تامین به منظور تولید فولاد سبز مطرح خواهد شد.
همچنین يافته های جديد در زمینه تولید و استفاده از فولادهای جديد، مدل سازی و شبیه سازی فرايندهای خط تولید فولاد، يافته های جديد در زمینه های استخراج آهن، خواص فیزيكی و تغییرات ساختاری، خواص مكانیكی، ذوب و ريخته گری، شكل دهی، خوردگی، سطح و پوشش، جوشكاری، مواد ديرگداز مورد بررسی قرار می گیرد.
گفتنی است در حاشیه برپایی رویداد ۳ روزه بیست و چهارمین سمپوزیوم و نمایشگاه بین المللی فولاد کشور در کیش، متخصصان حوزه آهن و فولاد نیز در پنل های تخصصی به بررسی موضوعات مختلف می پردازند.

 

 

منبع

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *