رها سازی بچه آهو در طبیعت کیش

:: کد خبر : 25666 :: نویسنده: :: تاریخ انتشار :

رها سازی بچه آهو در طبیعت کیش : بره آهویی که حدود ۵ ماه زیرنظرمحیط بانان اداره محیط زیست کیش نگهداری شده بود در پارک آهوان رها سازی شد.

 

 

 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش این آهو یکی از ده ها بره آهویی است که با تصورات اشتباه ساکنان یا گردشگران مبنی بر رها و یا گم شدن در طبیعت در هفته های اول تولد به از آغوش مادر جدا شده و به محیط بانان تحویل داده می شوند.

مریم محمدی رییس اداره محیط زیست سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به اینکه آهوان هفته های اول بعد از تولد بره هایشان را مخفی کرده و گاه تنها درمواقع شیردهی به آنها سر می زنند افزود: حدود۵ ماه قبل این بره آهو به محیط بانان تحویل داده شد که با مراقبت کافی امروز توان بازگشت به محیط طبیعی را پیدا کرد.

وی آهوی ایرانی را از گونه های حمایت شده محیط زیست برشمرد و تاکید کرد: آهوانی که به صورت دستی تغذیه می شوند نسبت به آهوانی که از شیر مادر تغذیه می‌کنند مقاومت بدنی کمتری دارند. این بره آهو نیز به علت بیماری مدت بیشتری به مراقبت نیاز پیدا کرده بود.

مریم محمدی با بیان اینکه از سال ٦٣ تنها ٣٠ راس آهو به جزیره آورده شد و در حال حاضر بیش از ٧۵۰ راس آهو در جزیره كیش وجود دارد گفت: حدود ٥۵٠ راس آهو به صورت آزاد و ۲۰۰ راس نیز درحصار پارک آهوان زندگی می کنند و از زمانی كه توسعه جزیره به سمت غرب و جنوب نیز كشیده شده، تصادفات جاده ای منجر به مرگ و میرآهوان بیشتر شده است.

رییس اداره محیط زیست کیش خواستار توجه جدی ساکنان و گردشگران به حفظ محیط زیست و شرایط زندگی آهوان شد و گفت: از آنجاییكه زیستگاه آهوان در كیش ، نواحی اطراف فرودگاه، بخش جنوبی و جنوب شرقی و غربی جزیره است، رعایت سرعت مطمئنه در هنگام رانندگی در این مناظق تاثیر بسزایی در كاهش آمار مرگ و میر این موجودات زیبا خواهد داشت.

منبع

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *