رونمایی از پوستر روز کیش

:: کد خبر : 25426 :: نویسنده: :: تاریخ انتشار :

رونمایی از پوستر روز کیش : از پوستر «روز کیش» با ترکیب چهار المان گرافیکی «دریا، خورشید، عقاب و لاک پشت»، در بستر فضای مجازی به صورت آنلاین رونمایی شد.

 

رونمایی از پوستر روز کیش

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش گفت: اثر گرافیکی کار شده در طراحی این پوستر با محتوای خلقت، نیروی حیات، آزادی و صبر توام شده است.

علیرضا علوی رضوی با بیان این که عقاب در میان ملل مختلف با مضامینی چون قدرت، اقتدار، تفوق، پیروزی، استحکام، تیزبینی، آزادی، شجاعت، آرزو، الوهیت، الهام، بردباری و بلند نظری شناخته شده است، افزود: عقاب در ادبیات ایران به جایگاهی ویژه و در شاهنامه فردوسی نگاهبانی و پرورش زال به این پرنده قدرتمند اشاره شده و مورد توجه قرار گرفته است.

وی در خصوص انتخاب پرنده عقاب سارگپه جنگلی تاجدار در این طرح، اظهار داشت: این پرنده بومی جزیره کیش بوده و شمار زیادی از آن در این منطقه به چشم می خورد و از گونه پرندگان حمایت شده در ایران است. این پرنده کمیاب، اغلب بر روی درختان پهن برگ از جمله درختان نخل با استفاده از شاخه های کوچک و برگ برای خود لانه می سازند.

علوی همچنین در خصوص نماد به کار رفته در پوستر «روز کیش» تحت عنوان «دریا»ه بیانگر رمز خلقت انسان است گفت: دریا نمونه کامل خلقت خداوند و عنصر اصلی شکل گیری جزیره کیش و منشأ خیر و برکت برای کیشوندان و گردشگران این جزیره مرجانی است.

وی در ادامه تصریح کرد: خورشید نمادی از روشنایی، گرما و نشانه‌ی حیات، سرچشمه‌ی نیروی انسان و کیهان و مظهر مجسم نیروی آسمان و زمین است. همچنین لاک پشت پوزه عقابی در ادبیات ایران زمین، نماد «درنگ، صبر و تحمل» برای رسیدن به کمال بوده و جزو گونه های در خطر انقراض است.

شایان ذکر است ۲۰ آبان به عنوان «روز کیش» نام گذاری شده است. در این روز با اجرای دقیق ضوابط بهداشتی برنامه های متنوع فرهنگی و هنری به منظور ایجاد نشاط و شادی در میان اقشار مختلف در جزیره کیش و همچنین افتتاح ۵ پروژه عمرانی و فرهنگی در دستور کار سازمان منطقه آزاد کیش قرار گفته است.

 

 

منبع
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *