سرمایه گذاری در کیش

:: نویسنده: :: تاریخ انتشار :

سرمایه گذاری در کیش فرصت های بسیار عالی را برای جزیره ایجاد می کنند. افراد سرمایه گذار، شرکت ها و افراد حقیقی که برای سرمایه گذاری در بخش های مختلف این جزیره اقدام می کنند، گام مهمی در توسعه منطقه جنوب کشور بر می دارند. مهم ترین ضرورت اجرای طرح های مختلف سرمایه گذاری در کیش، رشد و توسعه فعالیت های کیش در حوزه های متنوع است. این مطلب به طور کامل به این بحث اختصاص داده شده است.

 

سرمایه گذاری در کیش

 

شرایط و قوانین خاصی در جزیره کیش برای گمرک، مالیات و مبادله کالاهای مختلف وجود دارند. بسیاری از این قوانین برای کار و تجارت، ساده هستند؛ همین عامل باعث شده است توجه سرمایه گذاران به سرمایه گذاری در کیش جلب شود. فرصت های زیادی در جزیره وجود دارند که هم به صورت چند پروژه معرفی شده اند و هم می توانند فرصت یابی شده و طرح های اولیه برای آن ها پایه گذاری گردند.

 

موقعیت های متنوع سرمایه گذاری در کیش چه مواردی هستند؟

خوشبختانه جزیره کیش در موقعیتی قرار دارد که در هر حوزه ای می توان یک فرصت کار و تجارت پیدا کرد. زمینه های متنوعی برای سرمایه گذاری در کیش وجود دارند که همه آن ها تحت نظر سازمان منطقه آزاد کیش قرار دارند. سرمایه گذاری های داخلی و خارجی در بسیاری از پروژه های جزیره کیش انجام می شوند که همه آن ها سودهای بسیار عالی دارند.

 

سرمایه گذاری در کیش

 

مهم ترین فرصت های سرمایه گذاری در کیش را می توان به چند حوزه اصلی مانند هتلداری و گردشگری، صنعتی، تولیدی، خدماتی و ساخت و ساز مناطق مسکونی دسته بندی کرد.

اگر هر کدام از این حوزه ها را به طور دقیق بررسی کنید متوجه خواهید شد چه فرصت های ایده آلی می توان در هر یک از این زمینه ها ارائه داد؛ به طور مثال، احداث یک مجموعه تفریحی خاص با سرگرمی های منحصر به فرد در جزیره می تواند تعداد زیادی مسافر را به خود جذب کند و درآمدزایی فوق العاده ای داشته باشد.

 

سرمایه گذاری در کیش چه مزایایی دارد؟

قیمت ها و قوانین، دو عامل اصلی جذب افراد متقاضی برای سرمایه گذاری در کیش هستند. بی شک، سرمایه گذاری در بخش های فوق نه تنها توسعه منطقه را در پی دارد، سودهای کلان را عاید سرمایه داران می کند.

 

سرمایه گذاری در کیش

سرمایه گذاری در کیش از چند نظر دارای اهمیت است. این موارد را به اختصار در متن زیر بیان می کنیم:

* سرمایه گذاری در کیش، معافیت مالیاتی را به مدت ۲۰ سال برای سرمایه گذار فراهم می کند.

* خرید یا شراکت در زمین محل احداث یک پروژه در مقایسه با سایر مناطق، قیمت مناسب تری دارد بنابراین به نظر می رسد راه اندازی طرح های تفریحی یا گردشگری در کیش، انتخاب بسیار ایده آلی برای سرمایه گذاری در کیش باشند.

* در جزیره کیش به راحتی می توان از حمایت سرمایه گذاری های خارجی برای سرمایه گذاری در کیش بهره مند شد. قوانین این مدل شراکت ها، سختگیرانه نیستند.

* مراحل ثبت شرکت در سازمان منطقه آزاد کیش برای سرمایه گذاری در کیش، ۱۰۰% مالکیت خارجی دارد. از سویی دیگر، فرآیند واردات انواع تجهیزات مورد نیاز برای راه اندازی یک پروژه خاص، بدون حقوق گمرکی در کیش امکان پذیر است.

* سرمایه گذاری در بخش های مبادله کالا مانند نفت و فرآورده های نفتی و یا بخش بورس، به راحتی میسر است.

* سرمایه گذاری در کیش، بهترین فرصت برای صادرات کالا و محصولات مختلف به سایر کشورها است چرا که کشتی ها به راحتی به آب های آزاد، دسترسی دارند.

* سرمایه گذاری در کیش که در بخش های صنعتی و تولیدی انجام می شوند، می توانند رشد بهتری داشته باشند چرا که محصولات آن ها به راحتی به مناطق مختلف، ترانزیت می شود؛ بندرگاه کیش به تمام امکانات حمل و نقل بار مجهز هست.

 

توسعه جزیره هندورابی به عنوان یکی از پروژه های سرمایه گذاری در کیش

جزیره هندورابی یکی از جزیره های کوچک در کیش است که تقریباً غیر مسکونی است و صرفاً جنبه گردشگری برای منطقه دارد. دسترسی به این جزیره و تماشای جاذبه های گردشگری آن فقط با قایق های تفریحی امکان پذیر است. سرمایه گذاری در کیش برای توسعه و رشد منطقه هندورابی می تواند این جزیره را به یک دنیای بسیار هیجان انگیز در جنوب ایران تبدیل کند.

 

سرمایه گذاری در کیش

 

برنامه ریزی برای توسعه فضای سبز در جزیره هندورابی، تسهیل حمل و نقل از کیش به هندورابی، حفظ محیط زیست منطقه، توسعه ساحل جزیره و افزایش گردشگری در آن و … نمونه هایی از اهداف سرمایه گذاری در کیش برای توسعه جزیره هندورابی هستند.

 

آشنایی با مهم ترین پروژه های سرمایه گذاری در کیش

 

سرمایه گذاری در کیش

 

* احداث اسکله کانتینری با ظرفیت ۳۵۰۰۰ تن در جزیره کیش: این پروژه یکی از مهم ترین و ضروری ترین فرصت های سرمایه گذاری در کیش محسوب می شود. راه اندازی این اسکله قوی می تواند به عنوان یک راهکار مناسب و ایده آل، زمینه را برای حمل و نقل و صادرات و واردات کالا به کیش فراهم سازد.

*پروژه های تفریحی و گردشگری در کیش: این قبیل پروژه های سرمایه گذاری در کیش معمولاً بازدهی فوق العاده ای دارند. احداث چرخ و فلک عظیم، شهربازی سرپوشیده، زمین گلف، آکواریوم باشکوه و راه اندازی قطار توریستی، چند مورد از این پروژه های تفریحی در کیش هستند.

*پروژه های اقامتی: احداث مجموعه های مسکونی، هتل ها و مراکز توریستی که بتوانند خدمات کاملی را به مسافران ارائه دهند، یکی از فرصت های سرمایه گذاری در کیش است. توسعه منطقه گردشگری کشتی یونانی در کیش و ساخت مجموعه های توریستی، جزو این برنامه ها هستند.

*پروژه های درمانی و پزشکی: راه اندازی یک واحد بسیار مجهز درمانی و پزشکی در جزیره کیش، ضرورت خاصی دارد چرا که مسأله بهداشت و درمان مردم کیش، مشکل معیشت آن ها به شمار می رود. تأسیس بیمارستان فوق تخصصی و مراکز درمانی و خدمات جانبی می توانند یک فرصت بسیار عالی برای سرمایه گذاری در کیش باشند.

*پروژه های بخش تولید: خلیج فارس، منبع غنی از ماهی های خوراکی است. راه اندازی واحدهای صنعتی که در حوزه فرآوری ماهیان یا پرورش ماهی فعالیت کنند موقعیت بسیار عالی برای سرمایه گذاری در کیش به شمار می روند. این مشاغل می توانند سود مناسبی را برای افراد سرمایه گذار تولید کنند.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *