مرسده مهدوی

:: نویسنده: :: تاریخ انتشار :

مرسده مهدوی شاعر، نویسنده، گوینده و خبرنگار آزاد ساکن جزیره زیبای کیش در شهر مشهد متولد شد و بعد از فوت پدرش که اهل قلم بود، در سال ۱۳۸۰ به جزیره کیش مهاجرت کرد.

مرسده مهدوی از هفده سالگی شروع به نوشتن کرد تا بیست سالگی و بعد از آن بدلایلی دیگر ننوشت تا سال ۱۳۹۱ که دوباره شعر و دلنوشته هایش را بر روی کاغذ آورد و یا در فیس بوک به اشتراک گذاشت.

بعد از آن در سال ۱۳۹۳ طی یک اتفاق خوب در جزیره کیش با کافه کتاب ناریکا آشنا شد و فرشته نرگسی شاعر و نویسنده خوب کشور سبب شد که به نویسندگی علاقه مند شود و زیر نظر ایشان به داستان نویسی بپردازد و البته با اهالی فرهنگ و هنر جزیره در نشستهایی همراه شود و به دلنوشته هایش، جان تازه ای از شعر ببخشد .

شرکت در کلاسهای داستان نویسی استاد حسن بیگی نویسنده توانای کشور در جزیره کیش هم توانست آموزه های بیشتری برای مرسده مهدوی داشته باشد.

سال ۱۳۹۳ را شاید بتوان نقطه ی عطفی در زندگی مرسده مهدوی  دانست ؛ چرا که نه تنها در شعر و نویسندگی پیشرفت تازه ای داشت ، بلکه بنا به عمل جراحی که در ناحیه گردن در سالهای پیش از این داشت، بعد از دوره نقاهت طولانی با صدایی متفاوت از قبل و دورگه ، فعالیتش را در زمینه گویندگی آغاز کرد، و توانست با خوانش اشعار یا دلنوشته های خود یا بزرگان اهل قلم ، روزبروز موفق تر عمل کند و در صفحه اینستاگرام، طرفداران خوبی داشته باشد.

در رادیو تلگرام کیش ، تله رادیو، رادیو اینترنتی کیش هنر و رادیو اینترنتی رامسر و رادیو مهر آوا و رادیو صورتی و همچنین در صفحات مختلف در اینستاگرام هم میتوانید صدای او را بشنوید.

بیشتر اشعار و داستانهای مرسده مهدوی در روزنامه اقتصاد کیش چاپ شده و بزودی مجموعه داستانهای کوتاه وی کتاب خواهد شد و لازم به ذکر است که مجموعه دلنوشته ها و اشعارش کتاب بعدی او برای چاپ خواهد بود.

مرسده مهدوی در سایت ” شعر نو ” هم عضو میباشد و حدود ۳۵ اثرش در آنجا ثبت شده است.

از افتخارات هنری مرسده مهدوی میتوان به برگزیده شدن داستان کوتاهش در انتشارات عطران و انتشارات گیوا و چاپ شعر و داستانش در نشریه سراسری “انشا و نویسندگی” اشاره کرد.

دریافت تندیس جشنواره و لوح تقدیر از چهارمین جشنواره شعر و سرود کیش در زمان ریاست ” محمد ابراهیم انصاری لاری ” رئیس وقت سازمان منطقه آزاد کیش، یکی دیگر از افتخارات هنری او به شمار می رود.

از همان سال ۱۳۹۳ به جرگه فعالان اجتماعی در جزیره کیش پیوست و با ارائه ایده و طرح و اجرای آن با کمک گروه های مجازی توانست، حرکتهای مثبت گروهی انجام دهد و تا حدودی از همراهی مسئولین سازمان منطقه آزاد کیش هم بهره بگیرد.

همچنین طی این سالها با تهیه خبر و گزارش تصویری از کاستی های جزیره ، سبب شد با کمک مسئولین مردمی ، قدمهای مثبتی در این زمینه ها برداشته شود.

از سال ۱۳۹۶ با شروع فعالیت کانالش در تلگرام “رادیو تلگرام کیش” به فعالیت خبری خود ، زمینه وسیعتری بخشید و با گزارشات آنلاین از همایشها و مراسم فرهنگی هنری، موجبات رضایت کیشوندان بسیاری را فراهم نمود.
و از دیگر فعالیتهای این صفحه میتوان به ” معرفی هنرمندان کیش “اعلان برنامه های فرهنگی هنری ، توصیف تصویری جزیره زیبای کیش ،فرهنگ سازی و متون ادبی ناب و … اشاره کرد .اشعار و صدای مرسده مهدوی هم گوشه هایی از آن را در برگرفته است .

مرسده مهدوی با به رخ کشیدن زیبائیهای جزیره و گزارش جشن ها و … سعی بر جذب مسافر به کیش دارد. 

شهروند خبرنگار یا خبرنگار آزاد، نگاهیست نو بر فعالیت او و تلاش خستگی ناپذیرش!

ارتباط با مرسده مهدوی در اینستاگرام  :  mersede.mahdavi

یک دقیقه وقتت را به من بده

” جای خالی تو ”

شعر و خوانش : مرسده مهدوی

با آهنگی از سارا نائینی

 

 
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *