نتایج اولین دوره مسابقات ساحلی کیش گیمز

:: کد خبر : 32042 :: نویسنده: :: تاریخ انتشار :

نتایج اولین دوره مسابقات ساحلی کیش گیمز : این رویداد بزرگ ورزشی در جزیره زیبای کیش، با همکاری بیش از ده فدراسیون و انجمن ورزشی، زیر نظر فدراسیون ورزش‌های ساحلی از تاریخ ۲۶ اردیبهشت تا ۳۰ خرداد ماه ۱۴۰۲ برگزار می‌گردد.

 

نتایج اولین دوره مسابقات ساحلی کیش گیمز

این مسابقات در سطح ملی و با حضور ورزشکاران خانم و آقا در مجموعه تجاری تفریحی بزرگ میکامال کیش اجرا می شود. اولین دوره مسابقات کیش گیمز در رشته‌های ورزشی ماهیگیری، تنیس ساحلی، والیبال ساحلی، سپک تاکرا، فوتوالی، سنگ نوردی، پارکور، کلستنیکس، شطرنج، بولینگ و تک بال، میزبان ورزشکاران برتر است. مسابقات در هر دو گروه بانوان و آقایان برگزار و جوایز نقدی و غیر نقدی به ورزشکاران برتر اهدا می شود. مجموعه بزرگ تجاری و تفریحی میکامال، به عنوان قطب تجاری جزیره کیش، میزبان رویداد کیش گیمز و ورزشکاران برتر سراسر کشور است. برای اولین بار با ایجاد امکانات و تجهیزات رشته‌های ورزشی در داخل یک مجموعه تجاری تفریحی، رقابت بین ورزشکاران در فضایی کاملا متفاوت برگزار می شود.

نتایج مسابقات برگزارشده اولین دوره بازی های ساحلی کیش گیمز بدین شرح است: 

 

* نتایج مسابقات سنگنوردی کیش گیمز ۲۰۲۳

مسابقات سنگنوردی بازیهای ساحلی کیش گیمز به پایان رسید و سنگنوردان برتر در دو بخش زنان و مردان مشخص شدند.

در پایان رقابت‌های سنگ‌نوردی زنان، سارا زراعت‌زاده دختر سنگنورد کرمانی در اولین دوره رویداد ملی کیش گیمز توانست مقام قهرمانی را از آن خود کند.ساحل مایلی فریدنی از اصفهان صاحب مدال نقره شد و سارینا غفاری از تهران بر سکوی سوم ایستاد.

همچنین در بخش سنگنوردی مردان، حسین فامیل روحانی از تهران به عنوان قهرمانی دست یافت، محمدامین یزدی‌زاد از مرکزی دوم شد و ایمان آرزه از تهران مدال برنز را به گردن آویخت.

 

* نتایج مسابقات سپک تاکرا کیش گیمز ۲۰۲۳

رقابت‌های سپک تاکرای اولین دوره رویداد ملی بازی‌های ساحلی کیش، با قهرمانی تیم بهشتی سازه گلستان در بخش مردان همراه بود.

نماینده استان گلستان در دیدار فینال رقابت‌های کیش گیمز موفق شد با نتیجه دو بر صفر از سد پوشاک مهیار زنجان بگذرد و قهرمان این رقابت‌ها شود.

دو تیم هیات انجمن‌های سیستان و بلوچستان و هیات انجمن‌های فارس نیز به عنوان سومی مشترک دست پیدا کردند.

در این دوره از مسابقات که ۷ تا ۹ خردادماه به همت فدراسیون ورزش‌های دریایی و ساحلی در جزیره کیش برگزار شد، ۱۲ تیم در بخش آقایان رشته سپک تاکرا حضور داشتند.

پیش از این نیز تیم استان مرکزی در سپک‌تاکرای ساحلی بانوان مقام قهرمانی را از آن خود کرد.   

 

* نتایج مسابقات والیبال ساحلی کیش گیمز ۲۰۲۳

مسابقات والیبال ساحلی کیش گیمز ۲۰۲۳ پایان یافت و تیم «پیکان بندر دیر» مقام نخست را کسب کرد.

در رقابت‌های والیبال ساحلی «کیش گیمز» که به مدت ۲ روز ادامه داشت، تیم‌های «موج نوشهر» و «شهداب یزد» نیز به ترتیب دوم و سوم شدند.

فینال برگزار شده بین تیم‌های «پیکان بندر دیر» و «موج نوشهر» در واقع بین صدرنشین و تیم دوم گروه «ب» برگزار شد و گروه «الف» نماینده‌ای در آن نداشت.

در دیدار فینال تیم «پیکان بندر دیر» طی ۲ ست متوالی و با نتیجه ۲۳ بر ۲۱ و ۲۱ بر ۱۶ توانست از سد تیم «موج نوشهر» عبور کند و قهرمان این دوره از رقابت‌ها در کیش گیمز ۲۰۲۳ شود.

بازی رده بندی نیز بین تیم‌های «شهداب یزد» و «بومرنگ یک» برگزار شد که شهداب توانست در ۲ ست متوالی با نتیجه مشابه ۲۱ بر ۱۵ بر رقیب خود غلبه و در جایگاه سوم را کسب کند.

«علی رغبتی» مشاور وزیر ورزش در امور ورزش قهرمانی و حرفه‌ای و «رضا شجیع» سرپرست فدراسیون ورزش‌های ساحلی و بادی در مراسم اهدای مدال حضور داشتند.

نخستین دوره رقابت‌های والیبال ساحلی کیش گیمز از روز نهم لغایت ۱۱ خردادماه به میزبانی جزیره زیبای کیش برگزار شد و از استقبال خوبی از سوی تماشاگران و علاقه‌مندان صورت گرفت.

 

* نتایج مسابقات فوتوالی کیش گیمز ۲۰۲۳

تیم فوتوالی هیات ورزش روستایی زنجان با پیروزی برابر حریف قدرتمند یزدی خود در کیش گیمز به مقام قهرمانی دست یافت.

اولین دوره رقابت‌های فوتوالی کیش گیمز که از پنجشنبه شب در مجموعه میکامال کیش آغاز شده بود، با قهرمانی هیات ورزش روستایی زنجان خاتمه یافت.

تیم هیات ورزش روستایی زنجان با ترکیب مهدی قرابیگی و امیرحسین دهقانی موفق شد با نتیجه دو بر یک، تیم شیوا نساج یزد متشکل از سبحان میرشمسی و علیرضا دهقانی را شکست داده و مقام قهرمانی این رقابت‌ها را از آن خود کند.

این رقابت‌ها به همت فدراسیون ورزشهای دریایی و ساحلی از پنجشنبه ۴ خرداد و طی سه شب در میکامال کیش برگزار شد و ۱۲ تیم شرکت کننده در این رویداد مجموعا ۷۰۰میلیون ریال جایزه نقدی را بدست آوردند.

 

* نتایج مسابقات تنیس ساحلی کیش گیمز ۲۰۲۳

سومین و آخرین روز از مسابقات تنیس بازی‌های ساحلی کیش «کیش گیمز ۲۰۲۳» با معرفی تیم‌های برتر بسته شد. در ادامه مسابقات تنیس بازی‌های ساحلی کیش‌گیمز و دیدار نهایی این مسابقات، تیم‌های امیر علی بنده نژاد-مهدیبازگیر و مسعود کمالی-سالار ریاحی به مصاف هم رفتند که در نهایت بازگیر ‌و بنده نژاد بر سکوی قهرمانی این دوره از مسابقات تکیه زدند و کمالی و ریاحی در جایگاه دوم ایستادند.

تیم‌های مسعود شعبانلو-نوید آبیاری و امین فرحبدنیا-سامی داوطلب از منطقه آزاد انزلی نیز به مقام سوم مشترک رضایت دادند.

بدین ترتیب با اتمام مسابقات تنیس این دوره از بازی‌های کیش‌گیمز که با همکاری مشترک فدراسیون ورزش‌های دریایی و ساحلی و فدراسیون تنیس برگزار شد، جایزه ۳۰۰ میلیون ریالی بازی‌ها بین تیم‌های اول و دوم توزیع شد.

 

* نتایج مسابقات ماهیگیری کیش گیمز ۲۰۲۳

سومین روز مسابقات ماهیگیری ورزشی بازی های ساحلی کیش «کیش گیمز ۲۰۲۳» در ماده «ترولینگ» و در محل مجموعه دریایی مارینا دنبال شد. پس از ۶ ساعت تلاش ماهیگیران، استان های اردبیل و خراسان رضوی سکوهای قهرمانی را از آن خود کردند. سید برات سید نذری از استان اردبیل با ۷۰ امتیاز، مجتبی تحصیلی از استان خراسان رضوی با ۴۰ امتیاز و فرزاد ذربخش از استان اردبیل با ۳۰ امتیاز به ترتیب در مسابقات ماهیگیری ورزشی شاخه ترولینگ صاحب عنوان های اول تا سوم این دوره از مسابقات شدند.

 

* نتایج مسابقات بولینگ کیش گیمز ۲۰۲۳

رقابت‌های بولینگ نخستین دوره بازی‌های ساحلی کیش با معرفی برترین ها به پایان رسید. 

در این دوره از مسابقات که با رقابت بانوان و آقایان در دو بخش انفرادی و گروهی همراه بود، «لاله کاملی»، «سالومه دروی» و «مریم ونکی» در بخش بانوان به ترتیب اول تا سوم شدند.

در بخش انفرادی مردان نیز «سید محسن قادری» طلایی شد و «محمد عباس‌زاده» و «مهرداد بای» مقام دوم و سوم را کسب کردند.

همچنین در بخش تیمی «میلاد ونکی» و «فرهاد دفاعی» به قهرمانی رسیدند و «محسن قادری» و «محمدامین نژاد نخلی» مدال نقره را به دست آوردند؛‌ «سبحان سلیمانی‌راد» و «احمد زین‌الدینی» نیز در بخش تیمی سوم شدند.

 

* نتایج مسابقات کلیستنیکس کیش گیمز ۲۰۲۳

در رقابت‌های کلیستنیکس رویداد ملی کیش گیمز ۲۰۲۳، در بخش «یک تکرار» سبک وزن علی فروغیان و سید سجاد احدزاده از تهران به عنوان قهرمانی و نایب‌قهرمانی رسیدند و حجت نخعی از کرمان سوم شد.

در بخش «یک تکرار» سنگین وزن نیز همایون کریمی و حامد برزگر از همدان اول و دوم شدند و حمید سراج از مازندران صاحب مدال برنز شد.

در استقامت سبک وزن نیز ادریس عزیزی از هرمزگان طلا گرفت، بیژن جعفری از مازندران نقره را بدست آورد و حسین تیموری از تهران مدال برنز را به گردن آویخت.

در استقامت میان وزن نیز امیر حسین حیدریان و محمد علی عرفانی از تهران قهرمان و نایب قهرمان شدند و محمد مظلومی لیقوان از آذربایجان شرقی مدال برنز را کسب کرد.

در فری استایل میان وزن ایلیا آذرنوش و محمد حسین صالح و مصطفی منایی از تهران به ترتیب مقام‌های اول تا سوم را بدست آوردند.

همچنین سروش پولادیان از تهران در سبک فری استایل سبک وزن طلا گرفت و صالح پورحاتمی از مرکزی دوم شد و پرویز هرزندی از اصفهان برنز را از آن خود کرد.

در بخش قدرت سید سجاد احدزاده از تهران، حجت نخعی از کرمان و سروش پولادیان از تهران به ترتیب اول تا سوم شدند.

در اورال نیز سروش پولادیان از تهران و ادریس عزیزی از هرمزگان عنوان‌دار این دوره از رقابت‌ها شدند.

در بخش بانوان نیز محدثه ملک محمدی از کیش قهرمان شد، تینا هومان از تهران به نایب قهرمانی رسید و رقیه علیزاده از تهران برنز را به دست آورد.

کلیستنیکس یک رشته ورزشی یا سبک تمرینی است که در آنها از وزنه استفاده نمی‌شود و تنها از وزن بدن به عنوان عامل مقاومت کننده (resistance) استفاده می شود.

 

* نتایج مسابقات پارکور کیش گیمز ۲۰۲۳

رقابت‌های پارکور رویداد ملی کیش‌گیمز ۲۰۲۳ با حضور ۶۵ پارکور کار سرعت و فری استایل از ۱۷ استان کشور برگزار شد.

در بخش سرعت دختران، صبا برازنده از فارس قهرمان شد، مهدیه رعیت‌پور از مازندران مقام دوم را کسب کرد و مبینا نظری از فارس به مدال برنز رسید.

در بخش سرعت پسران محمد عباسی از فارس مقام نخست را از آن خود کرد و علی شرفی و محمد جواد میر قلمی از خراسان رضوی نیز به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را بدست آوردند.

همچنین در بخش فری‌استایل دختران، حنانه احمدی ابراهیمی و مهلا آبدنگچی از مازندران صاحب عناوین قهرمانی و نایب قهرمانی شدند و صبا برازنده از فارس عنوان سومی را کسب کرد. در بخش فری‌استایل پسران نیز امیرمهدی صابری از کرمان طلایی شد، محمد اکبری از قم مدال نقره را از آن خود کرد و مهدی اکبری از قم برنز را به گردن آویخت.

 

* نتایج مسابقات شطرنج کیش گیمز ۲۰۲۳

مسابقات شطرنج به عنوان ششمین رشته رویداد ملی بازی‌های ساحلی کیش «کیش گیمز ۲۰۲۳» با حضور ۵۲ شطرنج باز از ۱۱ استان کشور در محل میکامال کیش برگزار شد.

از میان این ۵۲ شطرنج باز، ۲۶ نفر دارای ریتینگ هستند که در میان آنها ۴ بازیکن عنوان دار (۲ استاد بزرگ، یک استاد بین‌المللی و یک استاد فیده) هم حضور داشتند.

این مسابقات در ۱۱ دور به روش سوئیسی، طی ۲ روز به سرداوری داور بین المللی سپیده شادین برگزار شد و جدول نتایج جهت محاسبه درجه بین المللی شرکت کنندگان به فدراسیون جهانی شطرنج ارسال خواهد شد.

در پایان بعد از ۱۱ دور رقابت نتایج زیر حاصل شد:

مقام اول استاد بین المللی مهدی غلامی ارویمی از مازندران
مقام دوم استاد بزرگ سید خلیل موسوی از گیلان
مقام سوم استاد بزرگ شاهین لر پری زنگنه از اصفهان
مقام چهارم استاد فیده رضا مهدوی از قزوین
مقام پنجم امیر محمد آزادی از البرز
مقام ششم علیرضا راعی از تهران
مقام هفتم رضا صادقی گیوی از تهران
مقام هشتم بردیا جهان تیغی از کیش
مقام نهم آرش شاهمرادی از کرمانشاه
مقام دهم علی رضا عقیدتمند از کیش
مقام یازدهم آریا صنوبر از کیش

 

نفرات برتر زنان:
مقام اول سارینا سادات میر جوادی از مرکزی
مقام دوم پارمیس نورین از کیش
مقام سوم نگار سرلک از کیش

 

نفرات برتر رده سنی زیر ۱۲ سال:
مقام اول راستین خداشناس حقیقی از کیش
مقام دوم رضا نورمحمدی از کیش
مقام سوم آرتمیس نورین از کیش

 

نفرات برتر رده سنی زیر ۱۰ سال:
مقام اول ساریه سادات میر جوادی از مرکزی
مقام دوم آیشان عربی از کیش
مقام سوم محمد عارف فریدی از کیش

 

نفرات برتر ریتینگ کمتر از ۱۷۰۰:
مقام اول سیروس مصلی نژاد از کیش
مقام دوم رحیم عبادی از کیش
مقام سوم غلامرضا انبر از کیش

 

نفرات برتر بدون ریتینگ:

مقام اول محمدجواد بارانی
مقام دوم سید رضا فاطمی برومند از اصفهان
مقام سوم عرفان سال افزون از فارس

 

نفرات برتر کیش:
محمدحسین هروی
سهراب ابراهیمیان
محمدجواد مطهری

 

 

 

 

 

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *